Правила поведінки здобувача освіти

1. Загальні положення

1.1. Правила поведінки здобувачів освіти (далі – Правила) Вінницького вищого професійного училища Департаменту поліції охорони (далі – Училище) розроблені на основі норм Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту» та «Про фахову передвищу освіту», Статуту навчального закладу та Положення про Вінницьке вище професійне училище Департаменту поліції охорони.

1.2. Правила поведінки здобувачів освіти регламентують норми поведінки здобувачів освіти, відносини з персоналом училища та іншими учасниками освітнього процесу.

1.3. Правила є обов’язковими для виконання здобувачами освіти та забезпечують громадський порядок, забороняють дії, які можуть загрожувати особистій безпеці, життю та здоров’ю інших осіб.

2. Загальні правила поведінки здобувачів освіти в Училищі

2.1. Здобувачі освіти, які проживають за межами Училища зобов’язані прибувати до закладу освіти за 30 хвилин до початку занять в чистому, випрасуваному одязі та чистому взутті, мати охайну зачіску.

2.2. Здобувачі освіти, зобов’язані неухильно виконувати розпорядок дня, Правила внутрішнього розпорядку Училища та інструкцію з безпеки життєдіяльності під час перебування за межами навчального закладу.

2.3. У разі виникнення спірних питань здобувачі освіти зобов’язанні звернутися до кураторів груп (класних керівників).

2.4. Здобувачі освіти зобов’язані:

  • проявляти повагу до старших, вітатися, бути чесними, сумлінними і дисциплінованими, стійко переносити всі труднощі та обмеження пов`язанні із службою та навчанням, додержуватися норм моральної та службової етики, виявляти повагу до начальників, старших за званням;
  • спілкуватися виважено, привітно і доброзичливо. Учні, студенти та слухачі не повинені вживати принизливих й образливих висловів, ненормативну лексику та інше;
  • неухильно виконувати завдання в терміни, встановлені навчальними планами, освітньою програмою та індивідуальним навчальним планом;
  • берегти майно та оснащення навчальних кабінетів, аудиторій, спальних та побутових приміщень гуртожитків та місць загального користування, дбайливо поводитися зі своїми речами, речами, які видані їм в тимчасове користування та речами інших здобувачів освіти. Не сідати на підвіконня і не ставити на них свої речі;
  • зберігати чистоту й порядок в місцях загального користування та дотримуватись санітарно-гігієнічних норм;
  • повідомляти керівництво Училища про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто.

2.5. Вхід на територію та вихід з території училища здобувачів освіти.

Вихід за межі закладу освіти слухачів училища здійснюється за наявності тимчасової перепустки та службового посвідчення у встановленому форменому одязі. Вхід та вихід на територію закладу освіти учнів та студентів здійснюється за наявності постійної перепустки та учнівського квитка (документу, що посвідчує особу).

2.6. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати їх черговому, куратору навчальної групи або керівництву курсу.

2.7. На території училища забороняється вживати алкогольні напої, наркотичні та психотропні речовини, штовхатися, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести та застосовувати силу один до одного.

2.8. Під час руху територією та приміщеннями училища забороняється вживати їжу, напої, голосно розмовляти та галасувати.

2.9. Здобувачі освіти мають право на:

  • належні умови навчання, у тому числі за обраною професією, спеціальністю;
  • матеріальне забезпечення в період навчання на умовах і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • продовження освіти за професією, спеціальністю на основі одержаного освітньо-кваліфікаційного рівня (освітньо-професійного ступеня), здобуття додаткової освіти відповідно до укладеного з Училищем договору;
  • участь у конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, спортивних змаганнях;
  • особисту або через своїх представників участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні і вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, організації дозвілля, побуту тощо;
  • захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь- яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

3. Правила поведінки здобувачів освіти під час навчальних занять

3.1. Навчальні заняття в училищі проводяться за розкладом занять відповідно до розпорядку дня.

3.2 Під час навчальних занять здобувачі освіти зобов’язані дотримуватися дисципліни й порядку.

3.2 Перед початком занять здобувач освіти зобов’язаний зайняти своє місце в аудиторії та підготуватися до занять. Не дозволяється очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі, запізнюватися на заняття без поважних причин.

3.3. Під час навчальних занять не можна ходити по навчальній аудиторії підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу викладача, самовільно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються проведення занять.

3.4. В навчальних аудиторіях заборонено перебувати у зимовому верхньому одязі.

3.5. На заняття з фізичного виховання, які проводяться у спортивному залі, здобувачі освіти зобов’язані приходити тільки у спортивному одязі та взутті.

3.6. Користуватися мобільними телефонами під час проведення занять дозволяється лише з дозволу викладача.

3.7. Під час проведення практичних і теоретичних занять здобувачі освіти зобов’язані неухильно дотримуватися правил безпеки.

4. Прикінцеві положення

4.1. Підставами для відмови у прийнятті на навчання в Училищі є:

  • попереднє відрахування особи з Училища за негативними мотивами;
  • якщо стан здоров’я особи не дозволяє засвоїти навчальну програму в повному обсязі;
  • інші випадки, передбачені законодавством.

4.2. Учні та студенти можуть бути відрахований з Училища за:

  • невиконання умов договору;
  • власним бажанням;
  • незадовільну успішність, поведінку;
  • вироком суду, що набрав чинності;
  • грубі порушення навчальної дисципліни або правил внутрішнього розпорядку Училища;
  • невиконання вимог навчального плану та освітніх програм;
  • станом здоров’я.

4.3. За старанність, ініціативність та сумлінне виконання обов’язків до здобувачів освіти (слухачів, учнів та студентів) можуть бути застосовані наступні види заохочень:

  • оголошення подяки;
  • нагородження грамотою;
  • направлення батькам здобувача освіти листа з подякою;

4.4. Правила набувають чинності з моменту розгляду та слуханню їх на педагогічній раді навчального закладу.

4.5. Правила розміщені на офіційному веб-сайті Училища.