Тривога – це неприємний емоційний стан, що характеризується очікуванням несприятливого розвитку подій, наявністю поганих передчуттів, страху, напруги і хвилювання. З однієї сторони, вона має свої позитивні функції, адже оберігає людину від потенційно шкідливої поведінки, допомагає критично і вибірково ставитися до навколишньої дійсності. А з іншої, може завдати невимовної шкоди нервовій системі та організму.
Сьогодні, психолог нашого училища, Леся Кушніренко поділися із поліцейськими вправою "Контроль за нав’язливою тривогою", в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", що ініційована першою леді України Оленою Зеленською.
"Для виконання цієї вправи вам потрібно зробити наступні дії. Відзначте у електронному календарі конкретний час для занепокоєння протягом 10-15 хвилин. Наприклад, з 13:00 до 13:10. Якщо тривожні думки прийшли раніше за призначений час, нагадайте собі, що для цього є спеціально відведений час і пориньте думками назад, у поточні справи. У призначений час не тільки обмірковуйте тривожну думку, а й заплануйте кроки для вирішення проблем, які викликають тривогу. Наприклад, "Щоб не спізнюватись вранці, я запланую сьогодні сон на 30 хвилин раніше. З'їм щось легке ввечері і не дивитимуся в екрани за годину до сну" - розповіла психолог.
Виконуючи цю вправу постійно, ви не лише уникатимете труднощів, а й підвищете свою ефективність у їх вирішенні і будете менше турбуватися.