Наша історія

Історія училища

Наша історія

Фото 1

Вінницька республіканська школа підготовки молодшого та середнього начальницького складу позавідомчої охорони (нічної міліції) була створена наказом МВС СРСР №0119 від 23 березня 1973 року.

Штат училища передбачав 26 одиниць, з них 15 посад – атестованого складу, а 11 – вільнонайманого. Першим начальником училища було призначено – підполковника міліції Корнійчука Володимира Михайловича.

Курсантів школа прийняла на навчання 1 жовтня 1973 року, в в листопаді цього ж року відбувся і перший випуск курсантів. Початкову підготовку проходили міліціонери позавідомчої охорони, командири об’єднаних дивізіонів та взводів міліції. Враховуючи постійну необхідність у кваліфікованих кадрах для системи МВС та позавідомчої охорони щодо надійного забезпечення зберігання державного та колективного майна, починаючи з 1979 року в училищі було розпочато масштабне будівництво навчального корпусу та гуртожитку для слухачів.

5 лютого 1982 року в урочистій обстановці було відкрито новий навчальний корпус та гуртожиток училища. Введення їх в експлуатацію дозволило проводити заняття на власній базі та розмістити слухачів у власному гуртожитку.

В листопаді 1984 року було змінено назву навчального закладу. Відтепер Республіканська школа підготовки молодшого та середнього начальницького складу позавідомчої охорони (нічної міліції) отримала назву "Навчальний центр УВС Вінницького облвиконкому".

На протязі цих років продовжувалась робота щодо покращення матеріальної бази училища. Наявні навчальні класи та аудиторії оснащувались новітніми розробками в галузі науки і техніки. Відповідно до наказу по училищу №44 від 02.09.1985 року було оголошено новий штатний розклад службовців (вільнонайманого складу), згідно якого передбачалось 22 посади працівників вільнонайманого складу. З січня 1992 року навчальний заклад отримав нову назву "Вінницьке вище професійне училише професійної підготовки працівників Головного управління охорони при МВС України".

Відповідно до наказів МВС України №148 від 16.03.1992 року, Головного управління охорони при МВС України №33 від 15.06.1992 року, училища №42 від 05.08.1992 року було оголошено штатний розклад атестованого складу училища, згідно якого передбачалось 56 посад працівників атестованого складу.

На початку 1995 року в житті училища відбулася визначна подія – здано новий 16-квартирний будинок. 14 сімей працівників училища отримали житло у новому будинку.

Наказом МВС України № 42 від 28.01.1993 року був створений спеціальний підрозділ міліції охорони "ТИТАН". З 1995 року в училищі розпочалась підготовка кадрів для даного підрозділу. Наше училище стало єдиним навчальним закладом в системі МВС, де здійснюється підготовка співробітників спеціального підрозділу міліції охорони "ТИТАН".

Фото 1 Фото 2

Розпочинаючи з 1997 року училище цілеспрямовано проводить заходи щодо розширення напрямків освітньої діяльності шляхом отримання ліцензій на підготовку кваліфікованих робітників та спеціалістів. Так, відповідно до ліцензії, наданої Міністерством освіти і науки України, в училищі розпочалась підготовка нової категорії, а саме "охоронників", охоронців та інкасаторів.

В 2000 році училище отримало ліцензію на підготовку електромонтерів пристроїв охоронно-пожежної сигналізації для підприємств усіх форм власності і фізичних осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 року №481 "Про затвердження комплексних заходів щодо формування ступеневої професійно-технічної освіти, спеціалізації та перепрофілювання професійно-технічних навчальних закладів" та враховуючи потребу Державної служби охорони і ринку праці в підготовці кваліфікованих кадрів, клопотання Вінницької обласної державної адміністрації, наказом МВС України №407 від 07.05.2002 року училище було реорганізовано у Вінницьке вище професійне училище Департаменту Державної служби охорони при МВС України з метою підготовки молодших спеціалістів за спеціальністю "Монтаж, обслуговування, ремонт обладнання багатоканального електрозв’язку", спеціалізація "Монтаж, обслуговування, ремонт систем та технічних засобів охоронного призначення" для потреб Державної служби охорони.

Фото 3 Фото 4

В зв’язку зі зміною назви Головного Управління Державної служби охорони при МВС України на Департамент Державної служби охорони при МВС України, училище відповідно отримало назву "Вінницьке вище професійне училище Департаменту Державної служби охорони при МВС України".

З травня 2003 року в училищі здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “кваліфікований робітник” з професій “Охоронник”, “Охоронець”, “Інкасатор” та “Електромонтер – обслуговування та ремонту пристроїв сигналізації, централізації, блокування” (ліцензія Міністерства освіти і науки України АА №428983 від 20.02.2003 року); “молодший спеціаліст” за спеціальністю “Монтаж, обслуговування і ремонт обладнання багатоканального електрозв’язку “(ліцензія Міністерства освіти і науки України АА №428982 від 20.02.2003 року). Укладено угоди на продовження навчання за даними напрямками із Одеською академією зв’язку ім. Попова та Вінницьким національним технічним університетом.

З 2005 року при училищі постійно діє православний Храм Св. Князя О.Невського. Богослужіння відбуваються щосуботи, щонеділі та у свята. Храм відвідують за бажанням як курсанти училища, так і місцеві прихожани.

Починаючи з 2006 року здійснено значні ремонтні роботи по оновленню гуртожитку училища, а також приміщень навчального та житлового корпусів. Побудовано нові дахи на навчальному корпусі, гуртожитку та приміщенні їдальні. Обладнані душові та приміщення для прання і сушіння одягу, тощо.

У 2006 році на базі училища вперше відбувся конкурс "Кращий за професією" серед працівників підрозділів служби інкасації. З того часу проведення подібних конкурсів на базі училища стало доброю традицією.

Основні зусилля коллектив училища продовжує спрямовувати на підвищення якості освітніх послуг, покращення матеріально-технічної бази. Для потреб колективу училища відремонтовано приміщення їдальні, повністю переоблаштовано медичний пункт, проведено капітальний ремонт музею училища та народознавчої світлиці, оновлено значну кількість навчальних аудиторій.

Відповідно до рішення комісії Вінницького обласного центру зайнятості по відбору навчальних закладів у 2010 році училищу надано право на курсову підготовку (перепідготовку) охоронників, охоронців та інкасаторів з числа безробітних, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. У 2011 році училищем отримана ліцензія Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, яка дозволила розпочати інтегровану підготовку кваліфікованих робітників за професією 5169 "Охоронник, охоронець" на ІІ-му ступені професійно-технічної освіти, та молодших спеціалістів за спеціальністю 5.03040102 "Правоохоронна діяльність" на ІІІ-му ступені професійно-технічної освіти.

Cторінка на етапі наповнення
Вибачте за незручності

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування